Estació de treball robòtica de soldadura d'alumini i acer inoxidable de 6 eixos

Característica
1. El disseny del cable integrat del robot permet que el robot es mogui sense interferències i que la disposició de l'estació de treball sigui neta i ordenada.
2. El gabinet de control del robot pot controlar fins a 11 eixos, evitant la depuració complexa del PLC i l'ocupació d'espai
3. El robot JHY i el posicionador es poden sincronitzar, i el robot pot soldar simultàniament quan el posicionador gira, cosa que fa que aquesta estació de treball sigui especialment adequada per a la soldadura circular.
4. Hi ha disponible una àmplia gamma d'equips auxiliars, com ara sensors làser, cortines de llum de seguretat i tanques de seguretat.
5. El sistema de control conté diversos paquets de processos de soldadura, que permeten utilitzar diferents modes de soldadura per a diferents peces de treball.
Paràmetre tècnic del posicionador
| Model | JHY4030D-080 |
| Tensió d'entrada nominal | Monofàsic 220V, 50/60HZ |
| Aïllament del motor Calss | F |
| Taula de treball | Diàmetre 800 mm (es pot personalitzar) |
| Pes | Uns 400 kg |
| Càrrega útil màxima | Càrrega útil axial ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (es pot personalitzar >1000 kg) |
| Repetibilitat | ±0,1 mm |
| Posició de parada | Qualsevol posició |
Components de l'estació de treball robòtica
1. Robot de soldadura:
Tipus: Robot de soldadura MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de soldadura TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de soldadura làser: BR-1410G, BR-1610G
2. Posicionador
Model: JHY4030D-080
Tipus: posicionador giratori horitzontal d'1 eix
3. Font d'alimentació de soldadura
Tipus: Font d'alimentació per a soldadura de 350A/500A
4. Pistola de soldadura
Tipus: pistola refrigerada per aire, pistola refrigerada per aigua, pistola de pressió i estirament
5. Estació de neteja de la torxa:
Model: SC220A
Tipus: Netejador automàtic de torxes de soldadura pneumàtiques
Altres perifèrics d'estació de treball robòtica
1. Carril mòbil de robot
Model: JHY6050A-030
2. Sensor làser (opcional)
Funció: seguiment de soldadura, posicionament.
3. Cortina de llum de seguretat (opcional)
Distància de protecció: 0,1-2 m, 0,1-5 m; alçada de protecció: 140-3180 mm
4. Tanca de seguretat (opcional)
5. Armari PLC (opcional)












