estació de treball integrada de robot de soldadura per arc de tancs de canonades
Paràmetre tècnic del posicionador

Components de l'estació de treball robòtica
1. Robot de soldadura:
Tipus: Robot de soldadura MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de soldadura TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de soldadura làser: BR-1410G, BR-1610G
2. Posicionador
Model: JHY4010T-065
Tipus: posicionador de capçal d'1 eix
El paràmetre tècnic del posicionador es mostra a continuació:
| Model | JHY4010T-065 |
| Tensió d'entrada nominal | Monofàsic 220V, 50/60HZ |
| Aïllament del motor Calss | F |
| Taula de treball | 650 mm (es pot personalitzar) |
| Pes | Uns 400 kg |
| Càrrega útil màxima | Càrrega útil axial ≤100 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (es pot personalitzar >1000 kg) |
| Repetibilitat | ±0,1 mm |
| Posició de parada | Qualsevol posició |
3. Font d'alimentació de soldadura
Tipus: Font d'alimentació per a soldadura de 350A/500A
4. Butxaca de soldadura
Tipus: torxa refrigerada per aire, torxa refrigerada per aigua, torxa push-pull
5. Estació de neteja de la torxa:
Model: SC220A
Tipus: Netejador automàtic de torxes de soldadura pneumàtiques
Altres perifèrics d'estacions de treball robòtiques
1. Carril mòbil de robot
Model: JHY6050A-030
2. Sensor làser (opcional)
Funció: seguiment de soldadura, posicionament.
3. Cortina de llum de seguretat (opcional)
Distància de protecció: 0,1-2 m, 0,1-5 m; alçada de protecció: 140-3180 mm
4. Tanca de seguretat (opcional)
5. Armari PLC (opcional)
Característica
1. Ajust elèctric de la posició de la pistola de soldadura, estalviant temps i esforç, convenient i ràpid.
2. L'angle de la pistola de soldadura és ajustable, es pot adaptar a una varietat de costures de soldadura (costura de soldadura a tope, costura de soldadura angular, etc.).
3. La pistola de soldadura té una funció de balanceig, es pot controlar el paràmetre de balanceig i l'adaptabilitat és àmplia.
4. Configureu el posicionador del capçal, el posicionador pot invertir l'angle per realitzar la costura de soldadura circular.
5. El posicionador es pot dissenyar amb una roda de suport ajustable, adaptant-se a diferents longituds de canonada
6. Control semiautomàtic, equip flexible i versàtil, costura de soldadura uniforme i bonica.
7. L'eix rotatiu del posicionador és accionat pel servomotor, la velocitat de rotació es pot controlar amb precisió i els requisits del procés de soldadura es poden executar amb precisió.
8. Funció de predefinició dels paràmetres de soldadura, els paràmetres de soldadura es poden predefinir al sistema o als paràmetres de soldadura abans de registrar-los. Els paràmetres de soldadura es poden utilitzar directament en soldar la peça de la mateixa especificació la propera vegada.












